HOMEPAGE

Vítejte!

Velmi důležitou součástí preventivní stomatologie, která se v poslední době rozvíjí nebývalým tempem je dentální hygiena.

Co znamená dentální hygiena?
Mít zdravý a hezky vypadající chrup je touha mnoha lidí.
Dentální hygienou lze předejít celé řadě komplikací, tj. zubnímu kazu,
zánětu dásní, parodontitidě a dalším nemocem.
V dentální hygieně je zahrnuto především nácvik domácí péče o chrup,
seznamuje klienta s pomůckami ke správnému čištění zubů.
Každý z nás si může říct, že si čistí zuby, ale čistí si je opravdu správně a
správnými pomůckami? Na tyto otázky Vám ráda odpovím jako Vaše dentální hygienistka.

Kdo je dentální hygienistka?
Dentální hygienistka je oborový specialista, který pečuje o zdraví vašich zubů. Ve spolupráci s Vámi se snaží předcházet onemocněním v dutině ústní. Dentální hygienistka provádí instruktáž a dokonalé odstranění zubního kamene a plaku v dutině ústní.
Základem zdravých zubů je jejich správné čištění.

Návštěvy zubaře nejsou pro většinu z nás příjemnou záležitostí hlavně v případě, kdy je nutné zuby vrtat a v horším případě trhat. Většině problémů lze předejít správnou technikou a prostředky, použitými při čištění zubů. O zubní hygienistce mnozí slyší poprvé. V minulosti její činnost zastávali více či méně sami zubní lékaři. Dnes ale, při stále se zvyšující specializaci ve všech oblastech lidského života, se vydělila péče o chrup do samostatného oboru. Zubní hygienistka (mužů je v této funkci mizivé množství) se zabývá nejen zubní hygienou obecně. Hlavní činností je kontrola stavu chrupu pacienta a doporučení nejvhodnějšího způsobu čištění, ale samozřejmě, že se stará i o odstraňování zubního kamene a dalšími úkony, kterými šetří čas zubnímu lékaři. Zubař se tak může věnovat jen závažnějším zákrokům.