Bělení zubů

02.04.2021
Pokud někoho trápí barva zubů, lze ji dnes velice šetrně změnit pomocí bělících systémů, které v ordinaci využívám, a to i u pacientů s citlivými zuby. V průběhu života se mohou na zubech usazovat pigmentace, které lze jednoduše odstranit na dentální hygieně. Barva zubů ale zůstává stejná. Ta je nám daná geneticky a lze ji změnit pouze oxidací za použití peroxidu vodíku, a to pod dohledem zubního lékaře či dentální hygienistky.

Domácí bělení

Jedná se o bezpečné domácí bělení, ke kterému je nutné vytvořit tzv. bělící nosiče. To jsou speciální formičky, které vám vyhotovím podle otisků vašich zubů, aby perfektně seděly na zubech a výsledek byl co nejdokonalejší. Do nosičů se následně po dobu 7-14 dnů aplikuje bělící gel. Výhodou je, že si samy korigujete výslednou barvu. Kdo má například výplně nebo korunky na předních zubech, které nelze vybělit, může sledovat do jaké míry je vidět rozdíl mezi svým zubem a např. korunkou. Proto je vhodné, před zásahem zubního lékaře zuby nejprve vybělit a až po té vyhotovit protetickou práci či výplň. Další výhodou je cena a uchování nosičů pro opakované dobělování. Nevýhodou domácího bělení je časová náročnost a pro některé pacienty i určité nepohodlí při pravidelné aplikaci nosičů.


Ordinační bělení

Ordinační bělení je prováděno v jedné návštěvě v ordinaci po dobu 90 minut. Výhodou je, že pokud máte odhalené krčky nebo obroušené hrany zubů, které způsobují citlivost, tyto defekty zakryji a zub není vystaven bělení. Proto nezaznamenávám u svých pacientů citlivost zubů v průběhu bělení na křesle.

Kombinované bělení

Kombinace ordinačního a domácího bělení přináší ty nejlepší dlouhodobé výsledky. Nemusíte tak opakovaně zuby dobělovat. Výsledek je velice znatelný a efektivní u komplikovanějších odstínů zubů.


Pro objednání volejte +420 774 780 266

Před a po ordinačním bělení

Poznámka

Nikdy nelze předem určit, jakého stupně zesvětlení se bělením dosáhne a jak dlouho to bude trvat. Výsledek je závislý na stupni a příčině zabarvení zubů a na úrovni ústní hygieny. U světlejších odstínů zubů může stačit jedno ordinační nebo dva týdny domácího bělení. U komplikovanějších barevných změn je většinou nutná kombinace bělících metod.  Pro udržení nejlepších výsledků jsou důležité pravidelné návštěvy u dentální hygienistky.

Jsou ,,babské rady" opravdu bezpečné?

Více se dozvíte v rozhovoru ve Snídani s Novou níže.


Moje hygienistka | Čistý zub=Zdravý zub
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!